Секојдневни Јадења

Полнети компири
Потпечен карфиол
Шницли со спанаќ
Ќофтиња со сос од кисело млеко
Котлети со павлака
Моркови со шунка
Пиле со кашкавал
Чорба од млади коприви
Пилешки шницли со сирење
Полнети црвени домати
Полнети свежи печурки
Печени домати со кашкавал
Ќофтиња од зеленчук
Украински боршч
Крем - супа од моркови
Супа со слануток

СЕКОЈДНЕВНИ САЛАТИ

Салата од тиквички
Зелена салата со кисело млеко
Салата од цвекло и краставици со
кисело млеко

Лук со краставица (таратур)
Пролетна салата од јаболко
Салата со чадено пилешко месо
Грчка салата
Зелено - бела салата

 


Здружение на производители на месни и млечни производи во Македонија