Специјални Јадења

Џигери во пикантен сос
Полнети палачинки
Шницли естерхази
Ролат од бело пилешко месо
Луто еже
Полнето пиле со печурки
Елбасан пиле
Пилешка тава
Полнето телешко
Селско месо
Полнета кокошка
Пирошки од батаци
Полнети колбаси

САЛАТИ И ЛАДНИ ПРЕДЈАДЕЊА ЗА КОКТЕЛИ

Француска салата
Медитеранска салата
Пилешки коцки
Кинеска салата
Топли сендвичи
Ролат од месо
Пирошки со пченкарно брашно
Салата од макарони
Полнети јајца
Солен ролат со спанаќ


Здружение на производители на месни и млечни производи во Македонија